Başarı anaokulu

0
1567

Başarı anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi tanıtım sayfasına hoşgeldiniz.

Kurum Adı: Başarı anaokulu

Adres: Merkez: Ragıp Tüzün cad. İkili Sok. No:8 Yenimahalle-ANKARA
Şube: Akın Cad. Coşkun Sok. No:22 Yenimahalle-ANKARA

Tel: 0312 343 72 48 – 0 312 315 14 50

Fax: 0 312 343 51 86 – 0 312 315 14 78

Web: http://www.basarianaokulu.net

Tanıtım:         Okul öncesi eğitimin gerekliliği ve öneminin bilincinde ve farkında olarak ve bu işi profesyonel ve alandan mezun olan kişilerin yapması gerektiği düşüncesiyle Başarı ’ nın yolculuğu başladı.

Başarı Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi olarak eğitim ve sanatın sevgiyle birleştiği bir dünyanın kapılarını çocuklarımız için açtık. Okulumuz bir aile okulu.

Okulumuz Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı olarak 2001 yılında 4 katlı bir yapılanma ve geniş bir bahçe alanı ile hizmete açıldı.

2008 yılı ile birlikte şubemizi açarak hizmet alanımızı genişlettik.

Kurucumuz ve okul müdürümüz Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunudur. 1981-2003 yılları arasında kamu kurumlarının anaokulu ve kreşlerinde eğitimci ve idareci olarak hizmet verdi. Son 8 yıl İller Bankası Kreş Müdürlüğü yaptıktan sonra aynı kurumdan emekli oldu.

Mutlu, başarılı, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek, ailenin ilgi ve çabalarının yanında bu konuda yeterli eğitim kurumları ve alanında uzman eğitimciler desteğiyle sağlanabilir bilincinden hareketle ekibini oluşturarak BAŞARI’yı kurdu…

Ekibimizde sosyal hizmet uzmanı, uzman psikolojik danışman, halkla ilişkiler uzmanı, sanat danışmanı , sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ile okul öncesi eğitim öğretmenleri yer almaktadır
Okulumuzun yaş grubu aralığı 2-6 yaş olarak belirlenmiştir.

Ayrıca şubemiz etüt eğitim merkezi olarak (7-12 yaş ) da hizmet vermektedir.

Okulumuz hafta sonları, resmi tatil ve bayramlar dışında hafta içi hergün 7.30 – 19.00 saatleri arasında açık bulunmaktadır.
Aylık eğitim eğlence ve sanat programlarımız dışında İngilizce, satranç, bilgisayar, yüzme, resim, seramik, binicilik, basketbol, ebru, modern dans, bale, çocuk yogası/jimnastik, streçing, binicilik vb. branş derslerimizi de çocuklarımızın bulundukları yaş ve gelişim dönemi özelliklerine göre ailelerimizle belirliyoruz ve programlarını hazırlıyoruz…

Klasik müzik eğitimi ve drama okulumuzun eğitim programları kapsamında yer almaktadır. Kapalı devre müzik sistemi ile sürekli klasik müzik yayını yapılmakta, her ay canlı müzik dinletileri yapılmakta ve çocuklarımıza değişik müzik enstrümanları tanıtılmaktadır.

Kültürel geziler, proje çalışmaları, tiyatro, sinema, klasik müzik dinletileri, konserler, düşler atölyesinde sanat çalışmaları aylık aktivite programında yer alan eğitim faaliyetleri dışındaki etkinliklerimizi oluşturmaktadır.
Okulumuzda öğrencilerin bireysel gelişimlerinin değerlendirilmesi, gelişim tarama testlerinin uygulanması, öğrencilere yönelik bireysel eğitim planlarının yapılması, gelişimlerin aile ile paylaşılması, çocuğun sorunlarına yönelik bireysel danışma desteği, aile eğitimleri ve yaşam becerileri programları “Psikolojik Destek Birimi” mizde uzman psikolojik danışmanımız tarafından yürütülmektedir.

Öğrencilerimizin ulaşımı okul kurucularımız tarafından kurumuza ait servislerle yapılmaktadır.


“Başarı anaokulu” hakkındaki yorumlarını aşağıdan yapabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here