Özel Neşe Erberk Anaokulu Balmumcu

1
6137

neşe erberk anaokulu balmumcu

Adres : Bestekar Sevki Bey cd. No:25 Balmumcu/Besiktas
Tel : 0212 347 31 81
Fax
: 0212 347 31 80
Web : www.joyfullhousebalmumcu.com

[tab:Okulumuz]

neşe erberk anaokulu balmumcu

Binamızda bahce, kum havuzu, oyun unitesi, saglık odası, yemekhane, muzik ve dans odası,fen ve doga odası, kutuphane, sanat odası, tırmanda unitesi gibi bolumler de mevcutdur..
Okulumuz Temmuz ve Agustos aylarinda tenis, yuzme ve binicilik alanlarinda yaz okuluna girmektedir.
Dileyen velilerimiz ve cocuklari icin servislerimiz vardir.
Haftasonlarinda Bale, Piyano, Keman ve Resim dersleri veriliyor.
Okulumuzda dogumgunu partileri de yapilmaktadir.

[tab:Eğitim]

neşe erberk anaokulu balmumcu

Joyfull House  bir yetenek geliştirme merkezidir. 4– 6 yaş grubu çocuklarına hafta içi 5 tam gün ,3 yaş grubu çocuklarına hafta içi 5 tam gün-5 yarım gün ,1,5 -3 yaş grubu çocuklarına,hafta içi (haftanın 5 tam günü, 3 tam günü, 2 tam günü,  5 yarım günü, 3 yarım günü, 2 yarım günü, 1 tam günü, saatlik bakım) veya haftasonu gibi zengin alternatifleri seçme ve katılma imkanı yaratır..

Anaokulu konseptinden çok daha gelişmiş bir programlamaya sahiptir. Joyfull House, çalışan anne-babaları hedefleyerek 08:00-18:30 gibi uzun çalışma saatlerinde hizmet verir. Haftaiçi programı, serbest oyun sonrası , her sabah yoga ile başlar. Kahvaltı zamanından sonra 3–6 yaş çocuklar  “rotasyon sistemi”  ile aktivite sınıflarında oyun tadındaki eğitimlerine katılırlar. Her yaş grubu, kendi yaş programına göre gün içinde 35 dakikalık süreler boyunca rotasyon ile resim-seramik, drama, dans-bale, müzik, fen ve matematik, anadili, yabancıdil, bahçe, kitap okuma  ve oyun çalışmaları yaparlar. Öğle yemeği ve İkindi kahvaltı zamanına yemekhanenin büyüklüğüne göre toplu olarak veya 2-3 grup beraber katılırlar..

göztepe anaokulu

1,5–3 yaş play-grubunun 3–6 yaş çocuklardan ayrı bir programı ve ayrı oyun-aktivite-yemek bölümleri vardır. Gün sonu çocuklar servislerle veya özel araçlarla merkezden alınır.18.30 da merkez kapanır.
Haftasonu temalı doğum günü organizasyonları (1-8 yaş), özel partiler, baby shower,  anne-bebek oyun grupları, hobi çalışmaları (3-8 yaş ve yetişkinlere) yapılır.


Özel ve devlet anaokulları işleyişine bir göz atacak olursak, yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda çocuklar tüm gün boyunca aynı mekânda bulunurlar. Kalıplaşmış bir eğitim programını uygularlar. Yıllık programı, haftanın 1 günü ve 1 saat yapılan branş çalışmaları (Drama-satranc-beden egitimi-dans-müzik-İngilizce gibi) destekler. Okulöncesi eğitimci müzik ve resim çalışmalarını kendi bilgisi çerçevesinde verir. Çocukların değerlendirmeleri sadece sınıf öğretmeninin yaptığı gözlemlerle velilere aktarılır. Bu sistemde çocukların değerlendirmeleri yetersiz kalabilmektedir.


Joyfull House’da ise işleyiş şöyledir: Yıllık program play-grup çocukları ve 3–6 yaş çocukları için farklı ünite konularından oluşur. Her yaşın öğrenme kapasitesi farklıdır. 4 ayrı eğitim programı (Aktif öğrenme-Gems-Scamper-Reggio Emilia) incelenip en uygun alanlar tespit edilerek tüm branşlarda uygulanır. Branş dersleri tam zamanlı olarak uzman eğitimcilerin eşliğinde ve El sanatları atölyesi, Müzik- Bale-Dans&Drama odası, Anadili-Fen&Matematik odası, Oyun odası gibi özel materyallerle donanımlı sınıflarda, bu alanlarda uzman olan eğitimciler tarafından verilmektedir. Tüm çocuklar, 35  dakikalık sürelerle dönüşümlü olarak ,farklı branş odalarında yapılan çalışmalara katılırlar (müzik, resim–seramik, yabancı dil , satranc, beden egitimi, muzik, dans, drama, anadili etkinliği- fen ve matematik  ,oyun) . Her branş kendi uzman eğitimcisi tarafından değerlendirilir ve 3 aylık sürelerde velilerle birebir görüşmelerle aktarılır.

beşiktaş anaokulu

“Uygun olmayan hava yoktur, uygun olmayan kıyafet vardır” sloganımızdan yola çıkarak hergün bahçe zamanı vardır. Yemeklerimiz günlük taze sebze ve meyvelerden oluşan besinler ile ev tipi mutfakta hazırlanır. Eğitimcilerimiz akademik olarak çocuk gelişimi eğitimi almaları yanısıra, yıl içinde periyodik aralıklar ile hizmet içi eğitim alırlar. Okulumuzda tam zamanlı psikolog ve hemşire bulunur.  Acil durumlarımız için tam donanımlı revirimiz mevcuttur. Yıllık ünite konularını destekleyici geziler yapılır. Yılda 2 kere çocuk gözlem notları aile ile birebir paylaşılır. Performans sunumlarımız her branş için yapılır. Yaz döneminde  (Temmuz -Ağustos)  “yaz programı”  uygulanır.


Rotasyon sistemi ile aktivite sınıflarında oyun tadındaki eğitimlerine katılırlar. Her yaş grubu, kendi yaş programına göre gün içinde 35 dakikalık süreler boyunca rotasyon sistemi ile resim-seramik, drama, satranc, hareket ve koordinasyon, dans-bale, müzik, fen ve matematik, anadili, doğa, native speaker esliginde ingilizce, mutfak etkinliği, gezi, bahçe, kitap okuma  ve oyun çalışmaları yaparlar.

[tab:Fotoğraflar ]

neşe erberk anaokulu balmumcu

balmumcu anaokulu

neşe erberk anaokulu balmumcu

neşe erberk anaokulu balmumcu

neşe erberk anaokulu balmumcu

neşe erberk anaokulu

[tab:İletişim]

Adres: Bestekar Sevki Bey cd. No:25 Balmumcu/Besiktas

Tel:0212 347 31 81 (pbx)

Fax:0212 347 31 80

Bilgi: info@joyfullhousebalmumcu.com

Web: www.joyfullhousebalmumcu.com

[mappress]

[tab:END]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here