Anaokulu gelişim kontrol listesi

Anaokulu gelişim kontrol listesi için gerekli dosyasını bu sayfadan indirebilirsiniz.

Bu dosyayı tüm anaokularında kullanabilirsiniz.

Anaokulu gelişim kontrol listesi indirmek için tıkla

10 YORUMLAR

  1. arkadaşlar gelişim kontrol listeleri her ay düzenli bir şekilde doldurulur…müfettişler ve okul müdürleri bunları kontrol ederler..dönemde bi kez değil..dönem içerisinde kazanım değerlendirilmeler doldurulur..

  2. arkadaşlar okulöncesi eğitim konusunda oldukça ilgili ve bilgili bir müfettişten aldığım bilgiye göre; gelişim kontrol listesi okulun ilk haftasında doldurulur ve çocukların hazırbulunuşlukları ile ilgili edinilen bilgiler doğrultusunda yıllık plan hazırlanır. bir de haziran ayında doldurulur ki çocuklar nereden nereye gelmiş anlaşılabilsin. istenirse 1.dönem sonu veya 2.dönem başında çocuklar gelişim gösterebiliyor mu diye kontrol amaçlı bir tane daha doldurulabilir

  3. Arkadaşlar gelişim kontrol listesi adındanda anlaşılacağı üzere çocukların gelişimlerini düzenli bir şekilde kontrol edebilmek için vardır.Bir davranış değişikliğinin çocukta gerçekleşebilmesi için bir ay gereklidir. Demek istediğim hem çocukların hazır bulunuşluk düzeylerini ölçemede hemde her ay gelişimlerini kontrol etmede hem de yılsonu gelişimlerini belirlemek için kullanılır. Sadece çocukları tanımak içİn değil gelişimlerini izlemede kullanılır. Kısacası her ay düzenli bir şekilde doldurup çocuğun gelişimini kontrol etmeniz gerekir.

  4. arkadaşlar gelişim kontrol listeleri senenin başında doldurulacak çocuğu tanımaya yönelik olduğu için sene başında dolduruluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz