Bir çiçek bir böcek

21
948

denizyasemenblogspot.JPG

cicekbocek.jpg

cicekbocek-1.jpg

Kartona çiçek, ortası ve kırmızıdan uğur böceği şekli çizilir. Kartonlar renkli olabileceği gibi çocuklar tarafından da boyanabilir. Mukavvadan çiçeğin gövdesi kesilir(öğretmen), boyanır. Çiçek mukavvaya yapıştırılır, mukavva alttan zımba ile delinir, çiçek üstten mukavvanın bittiği yerden (makasla)delinir, öğretmen buralardan ip geçirerek bağlar. Uğur böceği küçük karton parçası ile birlikte ip arada kalacak şekilde birbirlerine yapıştırılır. İp aşağı yukarı hareket ettirildikçe böceğimiz çiçeğin üzerinde gezecektir, bu çalışma yaprak şekli üzerinde de olabilir.

deniz yasemen

21 YORUMLAR

  1. etkinliklerde basitlik veya zorluk değil cocugun ilgisini cekebilirlik önemlidir.zira bu çalışmada fazlasıyla cekebilir. Etkinliklere zor basit diye sınırlandırma yapanlar genelde gösteriş arayan ve cocugun faliyetlerine müdahele edenlerdir.tecrübelerle sabittir..sevgiler ve paylaşım için tesekkürler…

  2. mrblar gezinirken tesadüfen bulduğum bu site mükemmel bi yer çok güzel etkinlikler var harika gerçekten tanıdığım arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim….
    ben çok memnunum buraya üye olmaktan eminimki buraya gelen herkes aynı şeyleri düşünüyodur……
    bütün arkadaşlara başarılar diliyorum…
    gözde..

  3. gerçekten güzel olmuş deniz hanım sizin veb sitenizdende birçok etkinlik aldım gerçekten yaratıcıymışsınız kendi adıma ben sizi tebrik ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. hocam bende yaprak üstünde yapmıştım artık çiçek üstündede yaparım. paylaştığınız tşk ederim hocam SAYGILAR!