Fiziksel uygunluk – Sportif Gelişim ( 3 – 7 yaş )

Fiziksel gelişim ve sportif beceri uzmanı olarak 3 – 7 yaş grubu çocukların aktivite gereksinimleri ve uyguladığımız program örneklerine dikkat çekmek istiyorum.

Spor – sağlık eksenli uygulanacak beceri, koordinasyon,denge,esneklik içeren mobilizatör egzersiz modellerinin fiziksel gelişimin yanında özgüven, liderlik, sosyal adaptasyon,motivasyon gibi niteliklerinin gelişimini sağlayan tetikleyici unsurlardandır. Eğitim ve sağlık alanlarında gelişim pariyodu içerisindeki 3 – 7 yaş grubu çocukların verimliliklerindeki artış, oyun şeklinde uygulanan eğlenceli aktivitelerle paralellik içerisindedir. Unutulmamalıdır ki yapılan çalışmalarla arttırılan zihinsel, duygusal ve sosyal parametreler sportif aktivitelerle kalıcı ve güncel bir yapıya büründürülebilir.

Bunun yanında fiziksel gelişim uygunluğunun bilimsel test ve ölçümlerle kontrolü ve desteklenmesi öncelikli konularımız arasındadır.

Omurga, kalça-omuz , diz açıları ve basış açılarının değerlendirilmesi, boy – kilo, vücut kitle indeksi ( BMİ ) kontrolü,…

  • Postür Egzersizleri
  • Motor Gelişim Testleri
  • Fiziksel Gelişim Testleri
  • Değerlendirme ve Kontroller bunlardan sadece bir kaçıdır.
  • 1 Yorum

    1. ya elma krom çok güzel bişe de çok pahalı ya gerçekten şöle her üründe 10 ytl indirimli olsun

    Yoruma kapalı.