Okul öncesi çocukları için Pamuk Şekerlerim isimli eğitim materyalleri hazır.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Kocabıyık, okul öncesi çocukları için ”Pamuk Şekerlerim” isimli eğitim materyallerinin hazırlandığını belirterek, ”Bu kitaplar ülke genelinde tüm çocukların kullanımına ücretsiz sunulacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, AB’nin mali ve UNICEF’in teknik desteğiyle bakanlıklarının yürütücülüğünde, dezavantajlı çocukların ve ailelerinin gündüz çocuk bakım ve okul öncesi eğitime devamlarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi’nin 11 Ekim 2013 itibarıyla tamamlandığını hatırlattı.

Proje kapsamında, eğitim programlarının güncellenmesi çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü ifade eden Kocabıyık, ”Ayrıca bu alanda görev yapacak öğretmenler için eğitim fakültelerinde alana yönelik ders programlarının uyumlaştırılması konusunda da güncelleme çalışmaları yapıldı” dedi.

Başta 0-36 aylık çocuklara yönelik eğitim programları ve bu programın uygulanmasında örnek oluşturması için eğitimciler ve bakıcılara yönelik “0-36 Aylık Çocuklar İçin Etkinlik Kitabı” hazırlandığını belirten Kocabıyık, ”Yine bu yaş çocuklarımıza özel 0-36 Aylık Çocuklarda, Sağlık, Bakım ve Beslenme Kitapçığı, okul öncesi çağı çocukları için Okul Öncesi Eğitim Programı ve Okul Öncesi Eğitim Programı Etkinlik Kitabı, her iki programa yönelik olarak ailelerin eğitim sürecine etkin katılımlarının sağlanabilmesi için Aile Destek Rehberleri de hazırlandı” diye konuştu.

Kocabıyık, okul öncesi eğitim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlere yönelik materyallerin de hazır olduğunu söyledi.

Arkadaşlarla Paylaşın
  • gplus
  • pinterest

Yorum Yapın