Bir çiçek bir böcek

cicekbocek.jpg

cicekbocek-1.jpg

Kartona çiçek, ortası ve kırmızıdan uğur böceği şekli çizilir. Kartonlar renkli olabileceği gibi çocuklar tarafından da boyanabilir. Mukavvadan çiçeğin gövdesi kesilir(öğretmen), boyanır. Çiçek mukavvaya yapıştırılır, mukavva alttan zımba ile delinir, çiçek üstten mukavvanın bittiği yerden (makasla)delinir, öğretmen buralardan ip geçirerek bağlar. Uğur böceği küçük karton parçası ile birlikte ip arada kalacak şekilde birbirlerine yapıştırılır. İp aşağı yukarı hareket ettirildikçe böceğimiz çiçeğin üzerinde gezecektir, bu çalışma yaprak şekli üzerinde de olabilir.

deniz yasemen

21 YORUMLAR

 1. güzel bir etkinlikolmuş bizmle paylaştığınz içn çok teşekürler güzel bi örnek oldu yapabileceğim istedğim birşeydi

 2. etkinliklerde basitlik veya zorluk değil cocugun ilgisini cekebilirlik önemlidir.zira bu çalışmada fazlasıyla cekebilir. Etkinliklere zor basit diye sınırlandırma yapanlar genelde gösteriş arayan ve cocugun faliyetlerine müdahele edenlerdir.tecrübelerle sabittir..sevgiler ve paylaşım için tesekkürler…

 3. slm bnde çocuk gelişimciyimm ama lise 1 deyim o yüzden bunlar giib etkinlikelr arıyorum varsa bilenn site adları falan vermeleri rica olurr

 4. ayşe ve tuğçe her etkinlik yaratıcı olmak zorunda değildir, çeşitlilik ve davranış kazandırmaya yönelik etkinlikler seçilir bu da küçük kaslara yönelik bir etkinliktir.

 5. mrblar gezinirken tesadüfen bulduğum bu site mükemmel bi yer çok güzel etkinlikler var harika gerçekten tanıdığım arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim….
  ben çok memnunum buraya üye olmaktan eminimki buraya gelen herkes aynı şeyleri düşünüyodur……
  bütün arkadaşlara başarılar diliyorum…
  gözde..

 6. 23 nisan etkinliği hazırlıyorum .ritm çalışması hazırlamam gerek ama deflerle öğrencilerime gösteri için müzik bulamadım .yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana .yada bi adres de olabilir.

 7. Teşekkür ederim arkadaşlar çok naziksiniz,
  Emine sana ayrıca sevgiler bende Düzceliyim :))
  burayı çok seviyorum arada etkinliklerimi paylaşıyorum, kendi bloğumda var.

 8. bende bir çocuk gelişimciyim gayet güzel başka etkinliklerinizin yayınlandıgı bir siteniz warmı bilgilendirirseniz sevinirim

 9. gerçekten güzel olmuş deniz hanım sizin veb sitenizdende birçok etkinlik aldım gerçekten yaratıcıymışsınız kendi adıma ben sizi tebrik ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. hocam bende yaprak üstünde yapmıştım artık çiçek üstündede yaparım. paylaştığınız tşk ederim hocam SAYGILAR!

Yoruma kapalı.