çocuk masali

çocuk masali

Gitarcı Aslan

Ormanlar Kralı aslan bir varisi olmadığından yakınıyordu. Nedeni bilinmezdi fakat hiç yavrusu olmamıştı. Bir erkek yavrusu olsa bir iki yıla kalmaz kocaman olurdu. Şöyle yelesini savurarak boy boy dolaşırdı ortalıkta. Ormana asayişi kontrol için çıktığında bir kükre dimiydi, suçlular ve suç hazırlığı içinde bulunanlar saklanacak delik aramalıydı. Neden sanki tacını, tahtını bırakacağı bir varisi yoktu. Yakın akrabaları falan da yoktu ki, onlardan birini yanına alsın, yetiştirsin, kendinden sonrası için kral olmaya hazırlasın. Kral dediğin soylu olurdu, asil olurdu, öyle her önüne gelen krallık yapamazdı. Tutsa alelade bir aslanı kendinden sonrası için vasiyet etse, yeni kral beceriksiz çıkacak ve yönetim etkisiz kalınca da orman karışıklığa, kargaşalığa, kaosa sürüklenecekti.

“ Hayır, gözüm arkada kalmamalı “ diye düşündü Ormanlar Kralı aslan. “ Soy kütüğümü tekrar kontrol etmeliyim. Hem bu defa öncekiler gibi olmamalı, çok daha dikkatli davranmalıyım. Babamı, dedemi ve tüm soyumu, sopumu en ince ayrıntılarına kadar incelemeliyim. Mutlaka bulmalıyım, damarlarında asalet kanı taşıyan bir aslan mutlaka bulmalıyım.

12 YORUMLAR

  1. arkadaşlar güzel bi hikaye örneğin, benim sınıfıma göre ağır, herkes eleştirel yaklaşacağına kendi yaş grubuna göre değiştirsin, resim isteyen resimlendirsin, argolar varsa kullanmasın, önemli olan ana fikir bence. açık sözlülüğün iyi olduğuna ve dedikodunun kötülüğüne de değinilmiş, eğitici aynı zamanda. emek verene çok teşekkürler…

  2. bence çok ii değil çocukların anlayamayacağı çok fazla kelime var ve argo tarzı şeyler. okulöncesi için güzel bi hikaye oldugunu düşünmüyorum… daha basite indirgenebilir bazı kelimeler. ama hikaye konusu ii..

  3. bence hoştu ama bir altı satır yazıp daha fazla resim koyabilirlerdi yani dediğim gibi güzeldi ama daha güzel olabilirdi bidahakine daha da çok resim koyun

Yoruma kapalı.