Çocuklarda Coronavirüs Tehlikesi

Çocuğunuz hapşırdı! Soğuk mu? Grip mi? Koronavirüs mü? Alerji mi? Yoksa sadece biraz tozlu televizyonun arkasındaki bir video oyun kablosunu yeniden bağlamaya mı karar verdiler?

çocuklarda koronavirüs

Bu kullanışlı grafik, gördüğünüz belirtilere bir göz atmanıza ve uğraştığınız şey hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olur. Korona virüsü korkutucu olsa da, bu soğuk algınlığı, kızarıklık ve alerjiler için de yılın mükemmel zamanı.

korona semptomları

Dünya Sağlık Örgütü ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan bu grafik, hangi hastalıkların çocuğunuzun semptomlarına en uygun olduğunu görmek için baş ağrısı, boğaz ağrısı, hapşırma ve daha fazlası gibi yaygın semptomlara bakmanızı sağlar.

Endişeniz varsa, daha sonra ne yapacağınız ve çocuğunuza nasıl davranacağınız konusunda tavsiye almak için lütfen doktorunuzu veya hemşirelerin hattını arayın. Birçok doktor, size veya çocuğunuza en iyi şekilde hazırlanmak için önce ofise veya acil servise telefon etmenizi önerir.

çocuklarda koronavirüs (2)

Tüm hastalıklar için en iyi önlemlerden biri el yıkamadır. Çocuğunuza doğru el yıkamayı adım adım öğretin. Ve sık sık yıkamalarını hatırlatın. Elde yıkama yapılamıyorsa ve satın alınan el dezenfektanını az tedarik ediyorsanız, elinizde bulunan malzemelerle ev yapımı el dezenfektanı yapabilirsiniz.