drama hareket çalışması pandomim

ETKİNLİK ADI: Hareket Çalışması

(Tren Gibi Hareket Etme)

UYGULANIŞI: -Şimdi oyun parkında olduğumuzu düşünelim. -Hepimiz birer tren olalım. -Kollarımızı yanlarımızda tutalım, arka arkaya geçelim. -Tren gibi ses çıkararak hareket edelim çuf çuf çuf… -Şimdi hızlanalım. -Çocuklar, eyvah raylar koptu aniden duralım. -Başka bir yoldan devam edelim. -Şimdi durağa yaklaştık, biraz yavaşlayalım, duralım. -Yolcuları aldık devam edelim, hızlanalım, hızlanalım. -Trenimizin kömürü az kaldı, yavaşlayalım, yavaşlayalım. -Kömürümüz bitti, duralım.

ETKİNLİK ADI: Pandomim

(Trafik Lambaları)

UYGULANIŞI: -Günlerden bir gün birçok araba yoldaydılar. -Mavi ve siyah trafik lambaları da her zamanki gibi ışıklarını düzenli olarak yakıp söndürüyorlardı. -Pembe ve yeşil araba, mavi trafik lambasının olduğu yolda duruyorlardı.Mavi lamba ışığını yaktığında hareket etmeye başladılar. Arabaların acelesi var gibiydi, hızlı hızlı ilerliyorlardı. -Mor, mavi ve sarı araba siyah trafik lambasının olduğu yolda yeşil ışığın yanmasını bekliyorlardı. -Arabalar yolda ilerlerken mavi trafik lambası yeşil yaktığında siyah trafik lambası kırmızı ışığını yakıyordu. -Bir süre mavi trafik lambası kırmızı ışığını yaktı, arabalar durdu. -Siyah trafik lambası yeşil ışığını yaktı, arabalar geçti. -Mavi trafik lambası yeşil ışığını yakarken, siyah trafik lambası da kırmızı ışığını yaktı ve arabalar durdu. -Bir süre sonra trafik lambaları düzenli olarak yanmaktan sıkıldılar, birbirlerine baktılar, ışıklarını aynı anda yakmaya karar verdiler. -Birlikte kırmızı ışıklarını yaktılar. Bütün arabalar durdu. -Birlikte yeşil ışıklarını yaktılar. Arabalar hareket etti, neredeyse birbirlerine çarpacaklardı. Arabalar yavaş gittikleri için sadece birbirlerine uçları değdi. -Bunu gören trafik lambaları hemen ışıklarını değiştirdiler. -Mavi trafik lambası kırmızı ışığını yaktı bütün arabalar durdu. Siyah trafik lambası yeşil ışığını yaktı, arabalar geçti. -Trafik yeniden düzenli olarak ilerliyordu. -Lambalar bir daha aynı anda aynı rengi yakmadılar.

ETKİNLİK ADI: Yaratıcı Dans

(Çiçeklerin İlkbahar Partisi)

UYGULANIŞI:

-Güneşli pırıl pırıl bir günde bütün çiçekler uykularından uyandılar. -Bugün çok heyecanlı ve çok mutluydular. Hepsi ilkbahar partisi için hazırlandılar. -Çiçekler müziğin sesini duydular, parti başladı. -Bütün çiçekler istedikleri gibi dans ediyor, baharı kutluyorlardı. -Kimileri yapraklarını sallıyor, kimileri başlarını sallıyorlardı. Hepsi neşeyle dans ediyordu. -Çiçekler dans ederken yapraklarına yağmur damlaları düşmeye başladı. -Yağmur çok hızlı yağıyordu, bütün çiçekler kaçışmaya başladılar. -Çiçekler üzülmüşlerdi, partileri yarım kalmıştı. -Ama bu duruma sevinenler de vardı. -Müziğin sesini duyan solucanlar, yumuşayan topraktan dışarı çıkıp dans etmeye başladılar. -Bu sırada yağmur da yavaşlamıştı. -Bunu gören çiçekler, partilerine davetsiz misafirleriyle birlikte devam ettiler.

15 YORUMLAR

  1. mrb ya bana yaratıcı dans ve şarkı söyleme çalışmaları örnekleri lazım yardmcı olur musunuz???

  2. ya ben 11.sınıf öğrencisiyim hoca tek başınıza drama yapın dedi yardımcı olurmusunuz lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  3. gayet güzel bu sene yaz okulunda drama ağırlıklı çalışmayı düşünüyordum işime yarayacak teşekkürler…

  4. harika istediklerim bunlardı çok tşk ederim çocuk gelişimi bölümündeyim ve çok lzmdı çok tşkler böle güsel bi yaptığınız için

  5. drama etkinliklerine ve faaliyetlere daha çok yr verirseniz biz yeni öğretmenlerde tecrübelerinizden yarlanabiliriz teşekürler şimdiden

  6. Selam,ben Beyhan siteye yeni üye oldum çok güzel şeyler var,sınıfımda uygulamaya çalışacağım

  7. mrb ben özlem siteye yeni üye oldum çocuk gelişimi bölümündeyim 11. sınıf öğrencisiyim

Yoruma kapalı.