Eğitici Çocuk Kitapları

Okul öncesi dönemde görsel ve işitsel ağırlıklı kitaplar çocukların hayal dünyasının gelişmesine yardımcı olur. Eğitici kitaplar okunması çocuğun daha bilinçli olmasını sağlar ve gelişimine büyük katkı sağlar. Pedagogların önerileri olan eğitici çocuk kitaplarının bir kısmını derledik.

eğitici çocuk kitapları

Efe Serisi, kitapta Efe’nin büyüme ve gelişim süreci eğlenceli bir dille görsellik ve işitsellik katılarak anlatılmış. Çocuklarınıza eğlenerek öğretebileceğiniz bir kitap serisi.

 

eğitici çocuk kitapları

Hareketli Serisi, çocuklarınızın hayal gücünün gelişimine sağladığı katkının yanı sıra, el ve motor becerilerini geliştiren faydalı bir kitaptır.

 

eğitici çocuk kitapları

Üç Kedi Bir Dilek, bu kitap çocuk hikaye kitapları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Dostluğun, arkadaşların önemi üzerine ele alınmış faydalı bir eserdir.

 

eğitici çocuk kitapları

Matematik 3 Yaş, bu kitapta matematiği daha eğlenceli hale getirip, şekilleri tanıma, sayıları öğrenme üzerine çocukların matematiğin eğlenceli yüzünü görmesini sağlamış oluyor.

 

eğitici çocuk kitapları

Bir Milyon Ne Kadar Büyük? , meraklı Pipkin’in soruları ve sorularının peşine düşmesi çocuklarınızın ilgisini çekecek. Çocukların merak duygusunu ön plana çıkaran ve bunun desteklenmesi gerektiği üzerinde duran eğlenceli bir kitap. Okul öncesi dönem çocukları ve aileleri için yol gösterici nitelikte olduğunu söyleyebiliriz.