Morpa Öykü Yarışması

Okul öncesi eğitim firması Morpa öykü yarışması düzenliyor. Öykü yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

MORPA ÇOCUK ÖYKÜ YARIŞMASI

Yarışmanın Konusu
Okul öncesi çocuklarının gelişim alanlarını ve kavram becerilerini temel alan öykü yarışması.
Yarışmanın Amacı
Okul öncesi eğitim alanına nitelikli öykü yazarları ve öyküler kazandırmak.

Yarışmaya Nasıl Katılacaksınız?

Yarışmaya katılacak öğretmen ve öğretmen adaylarının Morpa Çocuk üyesi olması gerekmektedir. MorpaÇocuk üyeliği için Linkleri görebilmek için kaydolun veya giris yapin’deki “Nasıl Üye Olunur” başlığını inceleyebilirsiniz.
Öyküler Linkleri görebilmek için kaydolun veya giris yapin adresine mail yoluyla gönderilecektir.
Öykülerin sonuna iletişim bilgileri (ad, soyad, telefon numarası, adres) mutlaka yazılmalıdır.
Yarışmanın Kuralları

Yarışmaya sadece Morpa Çocuk üyesi olan öğretmenler ve öğretmen adayları katılabilir.
Her yarışmacı sadece bir (1) eser yollayabilir. Birden fazla eser yollayan öğretmenlerin gönderdikleri ilk eser değerlendirmeye alınır.
Yarışma konusu “Okul Öncesi Çocuklarının Gelişim Alanlarını ve Kavram Becerilerini Temel Alarak Yazılmış Öyküler”dir.
Öyküler 12 puntoyla Times fontunda yazılmalı ve 2 word sayfasını geçmemelidir. Ayrıca öykülerin, öncesi ve sonrası için planlanmış etkinlikleri olmalıdır. Bu etkinlikler de Times fontunda yazılmalı ve 2 word sayfasını geçmemelidir (öykü ve öykü etkinlikleri toplam 4 sayfa olacaktır).
Yarışmaya son katılım tarihi 29.12.2011 günü saat 17.00’dır. Bu tarihten sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yarışma sonuçları 20.01.2012 günü Morpa Çocuk’un ana sayfasında duyurulacaktır.
Yarışmanın Koşulları

Yarışma, Morpa Kültür Yayınları tarafından düzenlenmektedir. Morpa Kültür Yayınları, gerekli gördüğü hâllerde yarışma koşullarından birini ya da birkaçını değiştirebilir veya iptal edebilir. Yarışmaya katılan tüm öğretmenler ve öğretmen adayları bu koşulları önceden kabul etmiş sayılır.
Yarışmacılar, yarışma koşullarıyla ve sonuçlarıyla ilgili herhangi bir hukuki yaptırım ya da talepte bulunmamayı peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Yarışmaya sadece Morpa Çocuk üyesi öğretmenler ve öğretmen adayları katılabilir. Morpa Çocuk üyesi olmayan yarışmacıların eserleri dereceye girmiş olsa bile dereceleri iptal edilir ve kendilerinden sonraki Morpa Çocuk üyesi öğretmen sıralamaya girer.
Yarışma 5 ayrı gelişim alanında değerlendirilecektir (psikomotor alan, sosyal-duygusal alan, dil alanı, özbakım becerileri ve kavramlar). Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen alanlarda dereceye giren ilk üç yarışmacıya ödül verilecektir.
Yarışmaya katılan eser sahipleri gönderdikleri eserin kendilerine ait olduğunu, önceden başka bir yerde yayımlanmadığını, yayın hakları ile ilgili her türlü sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabul eder.
Yarışmada dereceye giren öğretmenler, öykülerini ve imzaladıkları sözleşmeyi Morpa yetkilisi tarafından aranmalarını takip eden 3 gün içinde Morpa Kültür Yayınları’nın aşağıda belirtilen adresine göndermelidirler.
Morpa Kültür Yayınları Ltd.
Ankara Caddesi No: 16 Kat: 1 34112 Cağaloğlu – Fatih – İstanbul

Yarışmada dereceye giren eser sahibi, öyküsünün ve etkinliklerinin yayın haklarını ödül karşılığı Morpa Kültür Yayınları Ltd.’ye devretmeyi kabul ve taahhüt eder.
Yarışmada dereceye giren eserlerin sahipleri, belirtilen ödüllerin dışında herhangi bir maddi karşılık talep edemez.
Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri adreslerine gönderilir. Bu nedenle iletişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz verilmesi önemlidir. Kargoda kaybolan ödüllerden Morpa Kültür Yayınları sorumlu tutulamaz.
Yarışmanın Ödülleri

Yarışmanın Jürisi

Doç. Dr. Adalet Kandır
Yrd. Doç. Dr. Münevver Can Yaşar
Blm. Uzm. Elçin Yazıcı
Fatma Çiğdem Gökçen “Çocuk Gelişim Uzmanı”
Gülsüm Cengiz “Çocuk Kitapları Yazarı
Elif Açın “Çocuk Kitapları Editörü”
Ezgi Öğretici “Yayınevi Temsilcisi”
Öykü Şablonu

Öykünün adı:
Öykünün yaş grubu:
Gelişim alanı/kavram:
Amaç ve kazanımı:
Öykü:
Öykü Etkinlik Şablonu

Öykü öncesi etkinlikler:
Öykü sonrası etkinlikler:

2 YORUMLAR

Yoruma kapalı.