Okul öncesi eğitim seminerleri

Okul öncesi eğitim seminerleri;

Okul öncesi eğitim içerikli seminerlerin tarihlerine, seminerin yapılacağı yer bilgilerine ve okul öncesi seminerleri ile ilgili diğer bilgilere bu sayfadan ulaşabileceksiniz.

2011 okul öncesi eğitim seminerleri;

2012 okul öncesi eğitim seminerleri;

 

 

6 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar 7 Ocak’ta Gebze Halk Eğitim Merkezinde Okul öncesi eğitim semineri olacak. Kayıtlar dolmak üzere acele edin siz de bu fırsattan yararlanın Online kayıt bölümünde bu kursu gösteriyor oradan kayıt yaptırabilirsiniz. Saygılarımla…

 2. yakın zamanda olucak seminerlerden haberdar olmak istıyorum yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler:)

 3. SEMİNERİN ADI ÖZEL EĞİTİMDE DAVRANIŞ YÖNETİMİ / ÖZEL EĞİTİMDE SOSYAL BECERİ KAZANDIRMA ve ÖFKE YÖNETİMİ SEMİNERİ
  SÜRESİ/ Kredisi 2 GÜN /TOPLAM 10 DERS SAATİ (Ders saati=45 dk.)
  TARİHLERİ 30-31 MAYIS 2009
  HEDEF KÜME

  * Ana Okulu Öğretmeni
  * Çocuk Gelişimi Uzmanı
  * Çocuk Gelişimi Öğretmeni
  * işitme Engelliler Öğretmeni
  * Okul Öncesi Öğretmeni
  * Özel Eğitim Öğretmeni
  * Psikolog
  * Psikoloji ve PDR 3. ve 4. sınıf Üniversite Öğrencileri
  * Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar
  * Sınıf Öğretmeni
  * Sosyal Hizmet Uzmanı
  * Zihinsel Engelliler Öğretmeni
  * Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

  SEMİNER YERİ “ Seminer İSTANBUL’da yapılacak olup Şişli ya da Beşiktaş ilçelerinden birinde merkezi bir yerde salon ayarlanacaktır. Seminer yeri konusunda bilgi en kısa zamanda duyurulacaktır. ”
  İLETİŞİM DİL GELİŞİM VE EĞİTİM MERKEZİ ( DİLGEM )Tel: 0 216 354 00 56 – 0 505 892 4175Mail: dilgem@dilgelisimmerkezi.com dilgelisimmerkezi@gmail.com
  Kroki: http://www.firmakroki.com/?id=854274
  ÜCRET ÜCRET :180 TLHESAP NO: İŞ BANKASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ – 4400/ 3171745 – KÜRŞAT ARIKMERT HESABINA
  ÖN KOŞUL Yok
  ÖĞRETİM ELEMANI Prof. Dr. Ramazan ARI- Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi Eğitimi Bölüm BaşkanıDr. Esra DERELİ- Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi Eğitimi Öğretim Görevlisi
  SEMİNERİN AMACI: Bu seminerin amacı, özellikle özel eğitim alanında çalışan, Psikolojik danışman, uzman, öğretmen ve eğitimcilere;1- Özel eğitimde Davranış yönetimi ve yeni davranış kazandırma,2- 03 – 10 yaş arası Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro- sosyal davranış geliştirme,3- 03 – 10 yaş arası çocuklarda öfke kontrolü ve öfke yönetimiAlanlarında beceri kazandırmaktır. ÖNEMLİ AÇIKLAMA:1- Özel Eğitimde Davranış Yönetimi 120 dakika (TÜM GURUPLAR ORTAK)2- 03 – 10 yaş arası Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro- sosyal davranış geliştirme (A Grubu içi 180 dakika, B Grubu 180 dakika3- 03 – 10 yaş arası çocuklarda öfke kontrolü ve öfke yönetimi (A grubu 180 dak.B grubu 180 dakika) eğitim verilecektir
  SEMİNER KONULARI ve PROGRAMI
  TARİH SAAT KONULAR
  30 MAYIS 2009 10:00-10:45 Özel eğitimde Davranış Yönetimi
  11:00-11:45 Davranış değiştirme stratejileri
  12:00-12:45 Özel eğitimde Yeni Davranış Kazandırma teknikleri
  12:45-14:00 Öğle Arası
  14:00-14:45 Özel eğt. Gerektiren çocuklarda Sosyal Beceri kazandırma (A grubu) Öfke Yönetimi (B grubu)
  15:00-15:45 Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro-sosyal davranış kazandırma (A grubu), Çocuklarda öfke yönetimi (B grubu)
  15:00-15:45 Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro-sosyal davranış kazandırma (A grubu), Çocuklarda öfke Kontrolü (B grubu)
  17:00-17:45 Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro-sosyal davranış kazandırma (A grubu), Çocuklarda öfke Kontrolü (B grubu)

  31 MAYIS 2009 10:00-10:45 Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro-sosyal davranış kazandırma (B grubu), Çocuklarda öfke yönetimi (A grubu)
  11:00-11:45 Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro-sosyal davranış kazandırma (B grubu), Çocuklarda öfke yönetimi (A grubu)
  12:00-12:45 Özel eğitim gerektiren çocuklarda sosyal beceri ve pro-sosyal davranış kazandırma (B grubu), Çocuklarda öfke yönetimi (A grubu)
  OKUMA LİSTESİSeminer sırasında verilecektir.
  ÖNEMLİ UYARI

  * Bu seminere katılanlara “Katılım Belgesi” verilecektir.
  * Semineri yürütecek olan öğretim elemanı, önceden haber vermeden, gerektiğinde seminerin konularını, içeriğini ve veriliş biçimini değiştirme hakkına sahiptir.
  * Bu seminer 150 kişi sınırlıdır. Bu yüzden başvuru yapıp ücretini yatıran ilk 150 kişi kabul edilecektir.
  * Eğitime gelirken ücretinizi yatırdığınızda almış olduğunuz dekontunuzu lütfen yanınızda getiriniz.

  Prof. Dr. Ramazan ARI’ ya ait ÖZGEÇMİŞ 1971 yılında Afyon Lisesinden mezun oldu. Çeşitli fakültelere kayıt yaptırdı. Uyum sağlayamadığı için eğitimini yarım bıraktı. Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalından 1979 yılında mezun oldu. 1980 – 1987 yılları arasında S.S.K. Zonguldak ve Ankara Hastanelerinde psikolog olarak görev yaptı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Epileptiklerin Duygusal Özellikleri ve Epileptiklerin Rorshach Testi ile Tanılanması” konulu araştırmasıyla yüksek lisans diploması aldı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında doktora derecesi aldı.1987 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesine öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1990 yılında Yrd. Doç., 1995 yılında Doçentliğe yükseldi. 2001 Yılında Profesör oldu. 1991 yılından beri Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi Eğitimi Bölüm Başkanlığını yürütmektedir. Psikolojik danışma ve davranış yönetimi alanlarına çeşitli dergilerde yayınlanmış araştırma makaleleri ve incelemeleri vardır. Eğitim Psikolojisi (Gelişim ve Öğrenme) ve Sınıf Yönetimi alanında iki kitabı yayınlanmıştır. Halen yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan bilimsel dergilerde editörlük yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
  Dr. Esra DERELİ’ ye ait ÖZGEÇMİŞ 1996 yılında Eskişehir Hoca Ahmed Yesevi Lisesinden mezun oldu. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “ Okul Öncesi Eğitime Devam Eden 3-6 Yaş Çocukların İfade Edici Dil Düzeylerinin İncelenmesi” konulu araştırmasıyla yüksek lisans diploması aldı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden “Çocuklar İçin Sosyal Beceri Eğitim Programının 6 Yaş Çocukların Sosyal Problem Çözme Becerilerine Etkisi” konulu araştırması ile doktora derecesi aldı. Çocuk Gelişimi, Çocuklarda sosyal beceri kazandırma, çocuklarda sosyal problem çözme ve psikososyal gelişim alanlarında çeşitli dergilerde yayımlanmış araştırma makaleleri ve incelemeleri vardır. Halen yurt içi ve yurt dışında çeşitli bilimsel dergi, kongre ve sempozyumlara katılmaktadır. Okul Öncesi eğitim derneğinin düzenlediği çeşitli seminerlerde konuşmacı olarak görev almaktadır.

  ADRES :
  Yeni Mh. A.Halik Renda Cad. Tevfik Bey Apt. No:18 D:5 Pendik/ İSTANBUL (Pendik Tren Garı Karşısı)

Yoruma kapalı.